اسفندی ها

خصوصيات مرد متولد اسفند

گر در نظر داريد بهمراهي يك پسر نپتون در جريان زندگي به شنا بپردازيد اختيار عقل و هوشتان را كاملاً بدست وي نسپاريد . حواستان را جمع كنيد چون ممكنست او , بمناسبت ستارگاني كه در ديده دارد , جزر و مد را از يكديگر تشخيص ندهد .
مرد متولد اين ماه مي تواند دقيقاً همان چيزي باشد كه شما مي خواهيد و يا دقيقاً همان چيزي باشد كه نمي خواهيد . يك موج موافق در زندگي براي او به معناي شانس و موفقيت است . فقط نياز به كمي تصميم گيري و فعاليت و بر طرف كردن پرده رويا ها از مقابل ديدگان دارد . و مشكل اينجاست كه بعضي از اين موجودات بزرگترين امواج شانس و ترقي را صرفاً نمي بينند .
او ضعيف نيست . موضوع فقط اين است كه زل زدن بيش از حد به يك ستاره نقره اي رنگ كه رو به خاموشي مي رود , او را از مشاهده انوار طلائي خورشيد باز مي دارد . البته تمام آنها اين چنين نيستند ولي مي توان گفت كه اكثرشان رويا پردازان قابلي هستند . بهر حال هميشه جاي اميدواري هست ! و اگرچه جهان به روياي لطيف و رمانتيك او نيازمند است , خود او نيز محتاج " حركتي " براي گذران زندگيست . و زماني كه اين حركت را آغاز مي كند , همان استعداد و قدرت تصور و تخيل بهمراه فكر روشن بكمكش مي آيد و او را بسوي اهداف حساس و با ارزشي راهنمائي مي كند كه شهرت و محبوبيت برايش به ارمغان مي آورد .
اما بگذاريد با هم روراست باشيم . اگر او بالاي 25 سالگي است و هنوز مدي در زندگيش اتفاق نيفتاده است محتاج دعا و نظر و نياز است . البته از نظر شخص خودش ممكن است كاملاً احساس موفقيت كند , اما براي زندگي خانوادگي چندان اميدوار نباشد چون اگر او از آن نوعي باشد كه روياها به اندازه كافي خوشحالش كنند , ديگر دليلي براي تغيير وضعيت نخواهد ديد . اگر خواستيد او را براي كاري تشويق كنيد در مرحله اول كارهاي هنري را پيشنهاد كنيد . او با آنهمه احساس رمانتيك , اگر تن به فعاليت دهد و پرده هاي خيال را كنار زند , مي تواند بهترين نويسنده , هنر پيشه , موزيسين , و يا نقاش بشود . بگذاريد عقيده خودم را درباره متولدين اين ماه براي شما بگويم . بنظر من متولدين اسفند ماه يك " روياي متحرك و متبسم " هستند . ولي اگر از اين حالت رويائي , كه صرفاً به دليل حساسيت , ساده لوحي , و زودرنجي بيش از حد ايشان است خارج شوند , دوست داشتني ترين موجود روزگار مي شوند , اگرچه كه حتي زماني كه غرق در خيال مي باشند باز هم دوست داشتني ترين هستند . ولي اصل موضوع اين است كه در حالت فعاليت روحي و جسمي ( وضعيت آخر ) , علاوه بر دوست داشتني بودن , به علت هوش و زيركي و انرژي خاص خودشان , موفق و قابل احترام نيز خواهند بود . و در اين وضعيت بايد بگوييم كه آنها نورعلي نور هستند , يعني تمام محاسن را يكجا دارا مي باشند . محاسني كه در آرزوها جاي دارد .
مرد متولد اسفند ماه هيچ تعصبي ندارد . او با همه احساس همدردي مي كند و همه را درك مي كند . بطوريكه حتي درباره آنها كه در جزيره لختي ها زندگي مي كنند هرگز , قبل از آنكه خودش شروع به پابرهنه راه رفتن بكند , عقيده اي ابراز نمي دارد . حتي در آن زمان هم انتقادي نمي كند در ضمن هيچ مسئله اي او را شوكه نمي كند . تمام اتفاقات زندگي براي او جزئي از زندگي و در نتيجه عاديست . او كنجكاو است و مي كوشد در ضمن همدردي و پيدا كردن راه حل , قضاوتي عادلانه نيز داشته باشد . احتمال اينكه اين دوست خوب , يكي دو تا از رازهاي دوستان را برملا كند هست ولي قطعاً از روي قصد و منظوري نخواهد بود . متولدين اسفند ماه گاهي اوقات قبل از فكر كردن صحبت مي كند و متاسنه درك اين مطلب كه برداشتن سرپوش اسرار ديگران مي تواند خطرناك و زيان آور باشد برايش مشكل است . او به سختي متوجه مي شود كه ممكن است افرادي كه سوء نظر دارند از گفته او بنحوي سوء استفاده كنند .
متولدين اين ماه معمولاً آرام صحبت مي كنند و متين مي انديشند . آنها سعي مي كنند كاري به كار كسي نداشته باشند اگر چه كه مسائل دوستان و همسايگان لحظه اي آنان را تنها نمي گذارد , و علت اين است كه آنها بسيار " زيبا " گوش مي كنند . آنها چنان با علاقه خوش قلبي به درد دلها گوش مي سپارند كه اشخاص براي بيان قصه ها و غصه هايشان وسوسه مي شوند . و بهمين دليل اگر مايليد با يك مرد متولد اين ماه زندگي خوشي داشته باشيد , يادتان باشد كه گوشهاي او ديگر نيازي به شكوه و شكايت ندارد و لبريز از انواع گرفتاريها و مصيبت ها هستند . بر عكس , او احتياج به استراحت و تجديد قوا دارد . روحيه متولد اسفند ماه دقيقاً شباهت به يك اسفنج دارد كه همه چيز را جذب مي كند . خوب , بد , تاريك , روشن , غمناك يا شاد كننده فرقي نمي كند . هرچه در محيط اطرافش باشد او را بطرف خود مي كشد . بهمين دليل اطرافيان بدشان نمي آيد كه در واقع خود را به او تحميل كنند و گوش و قلبش را به اختيار خود در آورند . و به هيمن جهت اونياز به استراحت و مسافرتهاي گاه طولاني دارد تا قلبش را دوباره خالي و آرام كند . و شما هرگز لحظات سكوت و آسايش او را بر هم نزنيد . او بايد سفر كند , در كنار آبشار دراز بكشد و در داخل جنگل پياده روي كند , و اين كارها را بايد به تنهائي انجام دهد , تا موفق شود گره هاي روحش را باز كند و دوباره شاد و خندان بسوي شما پر بكشد , ببخشيد منظورم اين است كه شنا كند .
بخاطر داشته باشيد كه ماهي بيش از حد حساس است . كمي خجالتي بودن و حياي او نيز به دليل آگاهيش از حد و حدوديست كه بايد براي خود منظور كند او به كسي احتياج دارد كه ارزشهاي واقعيش را بشناسد و اگر شما مورد تحسين او هستيد هرگز تشويق و ترغيب رافراموش نكنيد .
احتمالاً او در كلاس يوگا يا تمرينهاي آرامش روح و امثال آن نام نويسي كرده است . او عاشق مسائل اسرار آميز , ارتباط با ارواح و روي هم رفته دنياي ناشناخته هاست . ممكن است در علم ارقام و ستاره شناسي و تناسخ نيز مطالعاتي داشته باشد او نيز مانند همزادانش يعني متولدين تير ماه و آبان ماه , با درك و آگاهي از علوم قديمه و اسرار آميز بدنيا آمده است و اين مطالب براي آرامش روح او بسيار مفيد مي باشند , تعادل احساسي او را حفظ مي كنند و مي تواند لنگرگاهي براي امواج خروشان خيال تصورش باشند . مردان متولد اسفند ماه گاه و بيگاه درچار افسردگي و غم مي شوند ولي با دستيابي به يك وسيله مطمئن مي توانند خيلي سريع آبهاي گل آلود را به عقب برانند و به سطح شفاف و آرام برسند . بعضي از آنها نيز كمي در كارهاي خانه دخالت مي كند و سرو صدائي نيز به راه مي اندازند ولي من به شما قول شرف مي دهد كه داد و بيداد آنها اصلاً شباهتي به صداي مردان متولد ارديبهشت ندارد . مي بينيد كه شما چقدر خوشبخت هستيد ؟
اين مرد با وجود آنكه بسختي مي تواند به عمق خود سفر كند , مشكلي براي شكافتن ديگران ندارد . فريب دادن او بسيار دشوار است چرا كه او مستقيم جهت ديگر را مشاهده مي كند . اما ايشان , اگر تصميم بگيرند , براحتي شما را گول مي زنند . شما نمي توانيد چيزي را از او پنهان كنيد . بعضي از متولدين اين ماه تمام كارهاي خود را بنحو اسرار آميزي انجام مي دهند مثلاً تلفن منزلشان را به يك اسم رمز در دفتر تلفن ثبت مي كنند و آدرسشان را به كسي نمي دهند . آنها شبها خواب يك مخلوق عجيب وغريب را مي بينند كه با اشاره انگشت آنها را تبديل به عدد مي كند و تمام راز و رمزشان را كشف مي كند . شايد آنكه شما با او طرف هستيد از اين نوع نباشد ولي مطمئناً اگر از او بپرسيد كه ده دقيقه قبل كجا بوده خواهت گفت براي خريد سيگار رفته بوده در حاليكه در واقع مشغول شستن ماشينش در پاركينگ بوده است . علت اينكارش را از من نپرسيد , چون خود او هم نمي داند . لابد اين ارثي است كه از متولدين خرداد ماه به او رسيده است . در ثاني اگر اينكار او را خوشحال مي كند , ما كه بخيل نيستيم . حسادت در وجود او نقشي ندارد . و اگر دارد او چنان هنر پيشه ماهريست كه هرگز بروز نمي دهد . اما در حال او يك مرد است كه بيش از هر مرد ديگري حساس و رمانتيك مي باشد و طبيعت بسيار ملايمي دارد . در ضمن يادتان باشد كه شما بايد احساس حسادت خود را كنترل كنيد , او براي همه همدردي مي كند !و دست خودش هم نيست . اين طبيعت اوست كه مجبورش مي كند با همه مهربان باشد و همه را دوست داشته باشد ؟ او ماهي هاي رنگارنگ و زيبا را شناكنان دنبال مي كند . اما با كمي سعي و كوشش مي توانيد او را سر براه كنيد و در عوض از مصاحبت شخصي برخوردار شويد كه راجع به هر مطلبي در زير آسمان كمبود اطلاعاتي دارد و صحبت كردن با او خالي از لطف نيست .
بگذاريد تا يادم نرفته يك راه براي فريب دادن اين مرد بشما ياد بدهم . در زمانهائي كه او دچار حالتهاي سر درگمي و افسردگي و بدخلقي مي شود و آبهاي گل آلود جلوي ديدگانش را مي گيرد , يك لباس زرد رنگ بپوشيد , لبخند بزنيد , كارهاي خانه را پشت اكواريوم پنهان كنيد , چند بليط سبز رنگ براي باغ وحش يا پارك تفريحي بخريد و خلاصه دست او را بگيريد و ببريد . علاوه بر آن هميشه بخاطر داشته باشيد كه هر توقع و انتظاري از او داريد , بايد خودتان مثال و نمونه خوبي از آن باشيد . او بسيار تاثير پذيرست و روش شما را در زنگي الگوي خود قرار خواهد داد . اين مطلب بسيار جالبي درباره خصوصيات متولدين اين ماه است . آنها بي اختيار به دنبال يك راهنما و آنكه جلوي صف ايستاده براه مي افتند و دستورات او را موبمو اجراء مي كنند . بخصوص اگر رهبر گروه نزديك به آنها و مورد احترامشان باشد .
بچه ها او را پدري سراپا شادي و احساس مي يابند . او آنها را به ساحل دريا و براي شنا و قايقراني مي برد و به كمك آنها آدمك برفي مي سازد . به آنها ياد مي دهد كه روي سر خود بايستند و يوگا تمرين كنند . برايشان ريتمهاي قديمي را زمزمه مي كند و اداي تمساخ آبي رنگ را در مي آورد . بچه هاي او موجوداتي متعادل و فهميده بار مي آيند و اينرا از طبيعت خاص پدر خود دارند كه مي تواند پرنده كوچكي را بدون چيدن بال يا فشردن و ترساندن مدتهاي در كف دست خود نگاه دارد . او به مشكلات كوچولوي آنها گوش مي دهد و مغز و فكرشان را پرورش مي دهد . شما هم مي توانيد بيني آنها را پاك كنيد و لباسشان را عوض كنيد . اين تركيب خوبي خواهد بود !؟
مراقب باشيد كه هرگز پا بر روي روياهاي اين مرد نگذاريد . او نه اين گناه شما را مي بخشد و نه فراموش مي كند . به او فرصت دهيد كه روياهايش را به حقيقت تبديل كند و كشتي تصوارتش را به ساحل امن و آرام برساند . در مسائل احساسي و عاطفي , اين مرد نياز به تداوم دارد . يعني مطلب براي او عادي و بي تفاوت نمي شود و بايد مرتباً وفاداري و فداكاري را بگوشش زمزمه كنيد . اميدها و آرزوهاي او بايد پيوسته با مهر و محبت آبياري شود و حشرات انتقاد و بهانه جوئي از اطراف ريشه وجودش دور گردند . قلب او سرچشمه اميد است . آنرا آهسته و با ملايمت لمس كنيد كه اگر سرچشمه و منبع اصلي چيزي بشكند و خشك شود , براي هميشه از دسترس خارج خواهد شد .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم تیر ۱۳۸۹ساعت 16:27  توسط سید محمد حسن مدرسی  |